Pro žáky

se nachází v 5. a 6. patře budovy školy na Gemerské ulici. Má kapacitu 55 lůžek, pokoje jsou 2–4 lůžkové. Internát je žákům k dispozici od neděle do pátku. Moderní sociální zařízení, sprchy a vybavená čajová kuchyň jsou společné na každém patře. Žáci mohou využívat klubovnu s domácím kinem, kabelovou televizí a videem, příruční knihovnu a dále hernu se stolním fotbalem a stolním tenisem a šipkami. K dispozici je internetové připojení.

Poplatek za ubytování 800.-Kč /lůžko/měsíc

Výše úplaty se nemění, i když žák není ubytován po všechny dny v kalendářním měsíci (např. pro nemoc). Pokud je žák ubytován jen část měsíce z důvodu organizace školního roku (např. prázdniny), stanoví se výše úhrady za ubytování úměrně k počtu dní.

Kontakty:

Služba vychovatel: 585 342 273
Vedoucí: 606 028 806

V době volného času mají žáci možnost zapojit se do těchto aktivit:

Čtenářský klub:

provoz knihovny na Domově mládeže, spolupráce s Městskou knihovnou Litovel, besedy o nových knihách, zábavné kvízy a soutěže, internet

Turistický klub:

odpolední vycházky a celodenní výlety do Litovelského Pomoraví a okolí Litovle, Javoříčko, Mladeč, Bílá Lhota, Bouzov

Barmanský klub:

příprava na soutěže a reprezentaci školy v barmanských dovednostech, tvorba nových receptur, spolupráce s reklam.partnery

Sportovní vyžití:

pravidelná návštěva školní tělocvičny a posilovny, míčové hry na hřišti u Domova mládeže, návštěva plaveckého bazénu v Litovli, přátelská sportovní utkání s žáky jiných škol

Filmový klub:

promítání videoprogramů z nabídky Videoprivatu

Další vyžití v oblastí zábavy a vzdělávání:

návštěva divadelních představení v Olomouci, návštěva programů Městského klubu Litovel, příprava a účast na celoučilištní akci „Výstup na nejvyšší vrcholy světa“,exkurze do litovelských podniků Adriana, Orero, Pivovar a další

Stravování ubytovaných žáků

Žáci se mohou stravovat v salonku Restaurace Za Školou, Gemerská 505. Restaurace je školním vzdělávacím pracovištěm, kde žáci oboru kuchař-číšník připravují i servírují všechna jídla. Snídaně, přesnídávka, oběd a večeře jsou jednotné.

Stravné:

Snídaně 15.-Kč
Přesnidávka 11.-Kč
Oběd 35.-Kč
Večeře 31.-Kč
Celodenní strava 92.-Kč

Úhradu stravy lze provádět v hotovosti i bezhotovostním platebním stykem na účet č. 41133-811/0100 vždy na aktuální měsíc. Přihlašování a odhlašování stravy se provádí do 14:00 hod. na den následující. Stravování žáků je zajištěno pouze v době jejich pobytu ve škole, nikoliv o víkendech, po dobu nemoci, nebo školních prázdnin. První den nemoci je považován za pobyt ve škole, ostatní dny nemoci si musí strávník (nebo jeho zákonný zástupce) řádne odhlásit. Neodhlášená strava propadá bez náhrady.

Stáhnout:

- prihlaska_domov_mladeze (0.09 MB)