Jarní soutěžní úspěchy žáků SOŠ Litovel

24.04.2016
Jarní soutěžní úspěchy žáků SOŠ Litovel
Jaro přineslo do lavic SOŠ Litovel několik radostných zpráv. Středa 16.března byla úspěšná pro juniorské barmanky Evu Bartůňkovou a Adélu Pohajdovou. Jejich účast na Barmanské soutěži Amundsen Cup v Blansku byla po úspěchu odměněna zlatou medailí a 1.místem pro Evu a speciální cenou za nejlepší technickou práci pro Adélu.
Velikonoce byly ve znamení Velikonočních beránků. Tato soutěž je již na naší škole vyhlašována několik let. Vůbec nebylo jednoduché vybrat toho nejhezčího, no ostatně posuďte z fotek sami. A beránci se v Litovli neohřáli, odvezli jsme je do Prostějova na další soutěžní klání, kde jsme letos stáli dvakrát na bedně! Katka Navrátilová /3.roč./ získala 1.místo a Nikola Pechová /2.roč./ 3.místo.
Ve čtvrtek 14.dubna reprezentovaly 2 cukrářky naši školu na prestižní celostátní gastronomické přehlídce Gastro Hradec 2016. V obrovské konkurenci několika desítek soutěžících získala v kategorii Cukrář junior Alena Nepustilová za dort Sladká Paříž Zlatou medaili. V juniorské kategorii Cukrář-umělec Edita Gëbelová  za dort Země Vycházejícího slunce Zlatou medaili a pohár za absolutní vítězství. Poděkování patří učitelkám odborného výcviku Boženě Smitalové a Magdě Vlachové za příkladné vedení a pomoc při návrzích a realizaci soutěžních dortů!

Bc. Zdeněk Jančí, vedoucí učitel odborného výcviku SOŠ Litovel
_DSC0679 _DSC0686 _DSC0688 _DSC0689 _DSC0962 _DSC0966 _DSC0975 _DSC0979 DSCN1877 DSCN1881 DSCN1891 DSCN1897