Exkurze do Moravského divadla Olomouc

21.11.2017

Pro studenty SOŠ Litovel byla exkurze do Moravského divadla Olomouc nezapomenutelným zážitkem

Dne 18. 12. 2017 jsme se zúčastnili(studenti nástavbového studia PO1 a PO2 ze SOŠ Litovel)¨prohlídky zákulisí Moravského divadla v Olomouci.

Podnětem byla jedna z našich literárních hodin zaměřených na drama. Právě zde vznikl nápad ověřit si nabyté vědomosti v praxi a následně si vyzkoušet maturitní slohový útvar „zpráva“ dle požadavků CERMATU.

Celým divadlem nás provázela tajemnice uměleckého provozu paní Mgr. Soňa Kolková. Prohlídka začala na jevišti, kde nám podrobně objasnila pracovní náplň všech zaměstnanců divadla. V zákulisí jsme obdivovali obrovské dekorace, zejména odlehčený lustr z plíšků. Velice nás pobavilo vyprávění o lustru, který byl vyroben z pravítek. Paní Kolková trpělivě odpovídala na naše otázky a mnohokrát přidala i tzv. „perličku", která nám pomohla při utváření si pohledu na divadlo z jiné stránky než jen jako estetického prožitku ze sobotního večera.

Jednou z velmi nevšedních událostí bylo sledování baletních mistrů při nácviku jejich vystoupení „Labutí jezero“. Zde nás svou návštěvou poctil i Ivo Jambor. Famózní baletní sólista, mnohokrát oceňovaný a velmi úspěšný umělec. Prozradil nám, co ho na baletu baví a co by se mohlo do budoucna vylepšit.

Byla to velmi krásná a poučná exkurze! Proto bychom velmi rádi vyjádřili vděčnost jak naší paní učitelce českého jazyka Mgr. Čechové, tak i velmi ochotné a příjemné paní Mgr. Kolkové. Mnohokrát Vám děkujeme za to, že jste nám zprostředkovaly tento nevšední zážitek, a tím nám nejen pootevřely dveře do světa umění, ale i osvětlily, co všechno se za touto okázalou podívanou skrývá.

Studenti PO1 a PO2 SOŠ Litovel

PC180339 PC180306 PC180329